Informační list ČÍSLO 10
Zpět na obsah
INFORMACE


Doporučujeme:


CESTA DO EVROPY PROSTŘEDNICTVÍM VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU SOCRATES

Tento program podporuje spolupráci našich a evropských škol. Zatím kvůli pro nás poměrně složitým podmínkám - předpokládajícím nalezení dvou partnerských škol nebo institucí ze zemí EU a určitý finanční vklad - se konstatuje, že ČR využívá dlouhodobé programy minimálně; počítá se s určitými změnami, které by měly možnosti v budoucnosti rozšířit. Více se využívají krátkodobé projekty učitelé cizích jazyků.

! Informace o možnostech projektů (v rámci jednoho z nich probíhá např. projekt Soukromého gymnázia v Táboře uvedený ve sborníku Dějepis ve škole) získáte na internetové adrese: http://www.csvc.cz./socrates nebo na adrese CSVŠ - SOCRATES OFFICE U Lužického semináře 13, 118 00 Praha 1 - Malá Strana; tel 02 / 57 32 10 71; fax: 02 / 53 81 87. Možnosti využití příležitostí, které nabízí SOCRATES, Vám velmi ochotně a kvalifikovaně vysvětlí paní Annelies Vrbová, s níž jsme již několikrát některé záležitosti týkající se členů ASUD konzultovali.


MEZINÁRODNÍ IDENTIFIKAČNÍ PRŮKAZ PRO UČITELE - ITIC / TEACHER

Jaro je obdobím plánů pro prázdninové cesty. Návštěvy historických objektů, muzeí a galerií i dalších míst v zahraničí i u nás, může usnadnit zmíněná karta. Jedná se o průkaz ITIC, který lze za určitou finanční částku proti potvrzení zaměstnavatele o plném pracovním úvazku na škole umožní držiteli získat slevy na vstupech do historických památek, kulturních a sportovních zařízení, v obchodech, na ubytování, služby, dopravu, pojištění. Objekty, které slevy poskytují, jsou označeny samolepkami ITIC Welcome Here. Týkají se 40 zemí světa a jde o jediný celosvětově uznávaný doklad prokazující statut učitele. Je uznáván a podporován UNESCO a Evropskou unií.

Podrobné informace o kartách získáte na:

GTS International s.r.o. Dobrovského 22, 170 00 Praha 7; tel.: 02/20570470
http://www. istc.org, www.go.25.org, www.academia.cz.
Pobočky: Praha 1, Ve Smečkách 27, tel. 02/96224300-3, Praha 1, Lodecká 3, Brno, Skrytá 2, České Budějovice, Lannova 63, Plzeň, Dominikánská 1, Olomouc, Denisova 4, Ostrava, Denisova 2 (čísla v telefonním seznamu pod GTS INTERNATIONAL)

back